Studijní boxy

Čtyři studijní boxy v knihovně jsou určeny právě pro vás, studenty, doktorandy, učitele. Je možné je využívat v jednom ze dvou režimů.

_____________________________________________________________________________________________________________________

Režim rezervovaných boxů

Každý člen akademické obce si může pomocí webového rezervačního systému rezervovat některý z boxů pro skupinovou práci. Můžete tedy třeba s vašimi spolužáky pracovat na domácích úkolech, projektech, společně se připravovat ke zkoušce. Učitelé se pak mohou setkávat se svými doktorandy, pořádat malé semináře, přednášky cizích lektorů nebo dokonce pořádat telekonference v boxu č. 1.
V rezervovaném režimu má skupina box zcela „pro sebe“, nikdo jiný by neměl do boxu vstupovat.

Režim volného provozu

Není-li box právě zarezervován, může do něj vstoupit každý, může si sednout ke stolu, pracovat s notebookem nebo tamním PC, studovat … cokoli. V tomto režimu by se všichni v boxu měli chovat vzájemně ohleduplně a tiše, prostory představují expandovanou klidovou a studijní zónu.
To, v jakém je box režimu poznáte z rozvrhu vyvěšeného na každém z boxů.                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Rezervace boxů Rozvrh pro dnešní den

Technika ve studijních boxech

V každém ze čtyř studijních boxů se nachází jedna „televizní“ obrazovka a jeden osobní počítač, který je s touto obrazovkou propojen. Kromě něj lze k obrazovce rovněž připojit i vlastní notebook.

K nastavení obrazovky si můžete u obsluhy knihovny zapůjčit dálkové ovládání. S jeho pomocí můžete obrazovku zapnout a vypnout a nastavit zdroj obrazového signálu – vybírá se ze tří vstupů – HDMI, DVI a VGA. Místní počítač je standardně připojen na vstup HDMI, v boxu č. 1 pak (kvůli videokonferenci) na DVI.

Pro připojení notebooku jsou pod lištou uprostřed stolu připraveny dva kabely, jeden s konektorem VGA a druhý s konektorem DVI. Po připojení notebooku bude patrně nutné v nastavení grafického adaptéru upravit grafický výstup tak, aby se zobrazoval i na externí obrazovce. Obvykle se nastavuje režim klonování obrazu, kdy na obrazovce je to stejné, co na displeji notebooku. Pro nastavování obrazu je dobré vědět, že fyzické rozlišení obrazovky činí 1920 × 1080 bodů (Full HD). Poměr stran obrazu na obrazovce lze doladit tlačítkem ASPECT na dálkovém ovládání.

Pod lištami uprostřed stolu najdete také elektrické zásuvky, audiokabel pro připojení k výstupnímu konektoru zvukové karty na notebooku a ethernetové zásuvky pro připojení notebooku k počítačové síti kabelem. Ve všech boxech by nicméně měl být dostupný signál Wi-Fi.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info