Nákup knih a elektronických informačních zdrojů

Chybí vám v našem fondu tištěný nebo elektronický zdroj, který potřebujete k vašemu studiu nebo k výzkumné práci? Neváhejte se na nás s vaším požadavkem obrátit.

Tištěné zdroje

Uživatelé knihovny mohou do našeho fondu navrhovat nové knihy k nákupu. Přijímáme požadavky na českou i zahraniční literaturu, která tematicky spadá do zaměření knihovny.

Před podáním návrhu zkontrolujte v katalogu, zda u nás kniha opravdu není k dispozici. Provozujeme také služby Ohlášené knihyVe světě vychází, ve kterých můžete sledovat, které knihy z české a zahraniční produkce nově vychází a i z nich můžete vybírat novinky do našeho fondu.

Elektronické zdroje
Bez popisku

Protože se stále snažíme rozšiřovat naši nabídku elektronických knih, uvítáme, pokud nám dáte návrhy na nové tituly, které bychom mohli zakoupit. Můžete vybírat například z nabídky databáze ProQuest Ebook Central. Pokud vás některá z knih zaujme a naše knihovna ji zatím nemá ve své sbírce, stačí u ní po jejím rozkliknutí vyplnit formulář pro podání žádosti o nákup.

Trvale zakoupené e-knihy naleznete v katalogu. K předpláceným e-knihám můžete přistupovat například skrze službu Bookport nebo EBSCO Ebooks. Veškeré zdroje jsou k nalezení skrze „vyhledávák“ EBSCO Discovery Service.

Knihovní fond neustále rozšiřujeme. Nové přírůstky ve fondu můžete vidět v katalogu.