Změny v OECD iLibrary a zkušební přístup k Policy Commons: Global Think Tanks

3. 11. 2023

Bez popisku

Dovolujeme si uživatele informovat, že OECD se rozhodla přejít v polovině příštího roku do režimu Open Access. Přístup k OECD iLibrary bude placený jen do 30. 6. a od 1. 7. budou materiály OECD dostupné již zadarmo na nových www stránkách OECD. Provoz iLibrary definitivně skončí k 31. 12. 2024. Nově připravované stránky OECD bohužel nebudou mít funkcionality, na které jste zvyklí, a zřejmě také nebude dále zpřístupňována část šedé literatury, která byla až dosud dostupná na stránkách OECD (může jít až o většinu z 57 000 dokumentů). Společnost Coherent Digital začlenila už nyní všechny materiály OECD do své služby Policy Commons: Global Think Tanks. Tímto bude do budoucna zajištěna kontinuita přístupu ke všem materiálům OECD, a to včetně funkcionalit, na které jsou profesionální uživatelé iLibrary zvyklí.

Využijte tedy zkušební přístup ke službě Policy Commons: Global Think Tanks, která je do konce roku 2023 k dispozici na adrese policycommons.net z IP adres instituce. Policy Commons zpřístupňují materiály od 11 000 organizací včetně OECD, World Bank, Asian Development Bank, IMF a mnoha dalších NGO, IGO a think tanků. Služba Policy Commons: Global Think Tanks do budoucna nahradí dosavadní službu OECD iLibrary, jejíž provoz koncem roku 2024 skončí.

Se službou Policy Commons: Global Think Tanks se můžete detailně seznámit na webináři Policy Commons: Global Think Tanks - Maintaining Scholarly Access to OECD content .... and more!
Kdy: 14. 11. 2023
od 15:00
Registrace a další informace

Webinář proběhne v angličtině a všem zaregistrovaným bude odeslán odkaz na záznam.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info